Záblesk z temna

18. července 2011 v 12:11 |  Ukázky z knížek
Nad Bard se ztahovali mračna. Vzduch byl těžký a Eleně po těle stékaly kapky potu a krve. Rány se sice zacelovali, ale Stefan jim nedal šanci se zahojit zcela. Každý den přišel aby uspokojil potřebu zvanou hlad. Byla slabá a na pokraji sil. Neměla šanci se hýbat a ani utéct. Z toho nicvědomí jí vytrhla ostrá bolest na stehně.

1864
"Miluji tě Katherine."
"Takhle se to dělá. Musíš si vyhmatat tepnu."
"Všechno bude jinak už navždy."
Navždy.

Kydž se Stefan nasytil, rozhodl se jí pustit. Povolil provazy a Elena spadla. Vyčerpaná se zmohla jen na jediné.
"Proč Stefane?"
A pak už nic. Jen tma.

Dobrá Katherine

Ráno, po tom co jsem jí usadil a obklopil dostatečnou zásobou krve, vyšel jsem po schodech do svého pokoje. Byl velký a laděný do tmavých barev, z kterých tu byla nejvíce tmavě hnědá.
První věc, která mě zaujala byly Eleniny věci na mé posteli. Rozběhl jsem se do koupelny, ale tam nebyla, zkusil jsem to na terase a ani tam nebyla. Možná je dole blesklo mi hlavou.
Uprostřed chodby stála Katherine s plným košem prádla od krve.
" To je Eleny?" zeptala se a udiveně na mně pohlédla.
Vyběhl jsem na horu.
"Eleno, ozvi se, jestli se ti něco stalo tak ti pomůžu nemusíš se bát."
Dole se ozvala rána a další. Výkřik a nadávání. Okamžitě jsem se dostal dolů a spatřil souboj dvou upírů. Katherine byla chvíly na zemi, chvíly tam byl Stefan.
"Dost."
Zařval jsem.Oba dva mě zahlédli, ale jako smyslů zbavaní nepřestávali. Náhle Katherine přirazila Stefana ke zdi a souboj skončil. Bylo až neuvěřitelné jak jejich síly byly vyrovnané.
Okamžitě jsem Katherine přispěchal na pomoc. Stefan se choval jako smyslů zbavený, asi nás ani nepoznával. V očích měl nenávist a neustále koukal na ní a pak zmizel.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama