Květen 2011

Vzpomínka na dětství

31. května 2011 v 14:24 Téma týdne
Ahoj
Dnešní téma je pohádky. Tak dobře, teď vám řeknu neco o sobě. Jako malá jsem hrozně mylovala Lvího krále. Uměla jsem to přeříkat z fleku. Teď je mám pořád ráda. A asi jako každá holka si přeju být někdy ta princezna. Z rovna nedávno jsem byla v kině na nové pohádce Čertova nevěsta. Bylo to moc hezký. Přesně tenhle typ pohádek mám ráda. Mám malou nevlastní segru a sní koukám pořád na nějaké pohádky, ale na dLvího krále to nemá :-). Taky si vzpomínám, když mi babička říkala pohádku vymíšla si u toho a říkala sprostá slova. Strašně jsem se tomu vždy smála. Myslím že by tohle měl dělat každý rodič nebo aspoň číst to snad umíme všichni. Nevadími čtení pohádek ale radši mám když je vidím třeba jako film. Vždycky když jsem na nějakém zámku a jsou tam schody. Tak si představuju jak mám na sobě ty hezké šaty, kolem mě je spousta služebnictva a pod schody je kočár. Krásná představa.

Nenasytná

31. května 2011 v 9:42 KNIHY


Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.

Mentalista – 01×04 Dámy v rudém

31. května 2011 v 8:47 Mentalista


Epizoda 1×19

30. května 2011 v 14:06 The Vampire diaries písničky
Faber Drive - "Never Coming Down"
Johann Strauss Jr. - "On The Beautiful Blue Danube"
Vitamin String Quartet - "Yellow"
Vitamin String Quartet - "Clocks"
Luigi Boccherini - "Menuet Célèbre"
Within Temptation - "All I Need"

www.the-vampirediaries.cz

tak různě

30. května 2011 v 13:55 muzika

Minulost je zpět

30. května 2011 v 13:44 Ukázky z knížek


1864
" Budeme spolu slibuji"
Připadala jsem si ji jak ve snu. Stála jsem na cestě, někde uprostřed temného lesa. Všude byla tma a ticho. Na zemi přede mnou ležel Damon a Stefan. A nad nimi stála žena. Neviděla jsem jí přímo do tváře, ale věděla jsem kdo to je.
"Katherine"
Hlas se mi klepal, ale doufala jsem v to, že to nepozná. Pomalu a rázně ke mně vykročila. To co mi odkryl měsíční svit. Nemohla jsem uvěřit, protože to všechno vypadalo tak opravdově. Stála tam a vypadala jako já, přestože měla na sobě krásné dlouhé šaty se spoustou volánků.
"Hra začala Eleno"
A pak vše zmizelo.

Současnost
Žiji. Naštěstí mě vzbudil budík. Byl to sen? "Stefane". Dovolil mi vždycky párkrát u něj spát, ale potom co mi Damon udělal se změnil a já taky. Už to nebyla ta láska jako dřív. Teď to byl Damon, kterého jsem potřebovala a měla ráda.

Starý penzion bičoval prudký déšť, venku byla zima a neprostupná mlha.
Stěny prohříval oheň z krbu a každou chvíli se ozvalo praskání suchého dřeva. To teplo se rozlévalo do všech koutů obývacího pokoje. A v jednom z těchto koutů seděl Stefan. Cítil se spokojený a plný klidu i když jedna věc mu nedala spát.
"Kéž bych mohl vrátit čas. Chtěl jsem jí ochránit, ano vím, že ona ví kdo jsem. Překvapilo mě to, jak se s tím vyrovnala. Z počátku to vypadalo, že to mezi námi skončilo. A teď je vážně konec.

Vstala jsem a sešla dolů po krásných dřevěných schodech.Vůbec by mě nenapadlo, že ho tam uvidím. Nedal se zařadit mezi ranní ptáčata, vždycky si rád přispal, ale do školy chodil včas.
Seděl tam, ve starém křesle a díval se na mě. Jeho úsměv byl tajemný a vyzařovalo z něj teplo. Ráda bych se v něm utopila. Dala mu polibek a objala ho. I když on by to neopětoval, tím jsem si jistá.
Od kuchyně se blížil další kluk z mých snů. Černé ,samozřejmě značkové, tričko mu obepínalo tělo a černé kalhoty k tomu úžasně ladily. A jeho pohled. Ústa měl lehce pootevřená, odhalující bíle zuby. Modré oči byly uhrančivé a úplně mě oslnily. Vlasy měl rozcuchané, ale slušelo mu to. To musím uznat.
Přišel ke mně a vtisknul mi polibek.
"Dobré ráno"
"I tobě" odpověděla jsem.
"Myslím" ozval se Stefan "že já a Damon si musíme promluvit."

Najednou bouchli dveře.
"Kdo je to" zeptala jsem se.
"Katherine"
Všichni jsme zůstali stát a koukali na sebe. Věděla jsem o ní, že je mi podobná, ale že až tak moc, to by mě v životě nenapadlo. Jediné, co nás odlišovalo, byly vlasy. Barvu sice měla stejnou, avšak ona je měla vlnité a já rovné.
První promluvil Stefan. Jeho otázka byla jasná a stručná.
"Co tady děláš?"

O hodinu později

Všichni jsme seděli v obývacím pokoji a drželi v ruce skleničky s krví. Jak je to vůbec možné. Před pár dny bych toho vůbec nebyla schopná a teď mi to přijde normální. Damon si ke mně přisedl. Zřejmě mě chtěl chránit, kdyby Katherine ze žárlivosti přeskočilo. Ale ona naštěstí klidně seděla v křesle a popíjela. Za to Stefan chodil po pokoji sem a tam, neustále do kola.
Nervozita stoupala, ticho bylo strašidelné a ještě ke všemu venku křižovaly nebe žlutavé blesky.
První, kdo se odvážil prolomit ticho byla Katherine.
"Takže přejdeme k věci, Stefan je můj, byl je a bude jen můj."
Damona to zřejmě tak nepřekvapilo, zato Stefan přestal pochodovat. Chvíli na ní koukal a pak udělal něco překvapivého a neočekávaného. Kopl do židle, která byla nejblíže, ta se samozřejmě pod jeho silou okamžitě rozpadla a pak už bylo jednoduché ji využít jako zbraň. Všechno se seběhlo tak rychle. Jednou rukou jí chytil pod krkem a druhou se chystal zasadit smrtící úder. Nevím, co mě to popadlo, ale jak nejrychleji jsem to dokázala, tak jsem do něj strčila. Ruka sice svůj úkol splnila, ale zasáhla naštěstí jen horní část paže.
Katherine vykřikla bolestí, Damon vzdechl úžasem, já zůstala stát a Stefan se zastavil o zeď. Bylo to pár minut a za tu dobu se toho tolik stalo. Všechno napětí opadlo a změnilo se na vztek, který nejvíce vyzařoval ze Stefana. Rozběhl se ke mně, ale tentokrát to byla ona, která mu zkřížila cestu.

Epizoda 1×18

30. května 2011 v 13:29 The Vampire diaries písničky
Black Mustang - "You and I"
The Golden Dogs - "Yeah!"
Phoenix - "1901″
The Postelles - "White Night"
Katy Perry - "Use Your Love"
Paramore - "Brick By Boring Brick"
The Virgins - "Hey Hey Girl"
The Airborne Toxic Event - "Does This Mean You're Moving On?"
The Morning After Girls - "To Be Your Loss"

Synopse ke 3. řadě

30. května 2011 v 13:26 Upíří Deníky
Autor: Verola
22.5.
2011
zdroj: www.the-vampirediaries.cz
CW zveřejnila oficiální synopsi ke 3. řadě TVD.
Třetí série nám poskytne přístup k více informacím o Klausovi a celé rodině Původních stejně tak, jako budou odhaleny Klausovy motivy, proč chce Stefana na své straně. Zatímco Stefan klesá ke dnu a stále více se přibližuje temné straně, Damon a Elena se cítí vinnými za to, že jejich vztah je stále silnější i přesto, že oba pracují společně na tom, aby dostali Stefana ze scestí. Duchové z Jeremyho minulosti přinášejí mocné poselství, které se mu snaží doručit - nehledě na to, jaký má jejich přítomnost dopad na Jeremyho vztah s Bonnie. Caroline s Tylerem jsou si čím dál tím více bližší, ale mezi jejich rodinami se rozpoutá válka.

Mentalista – 01×03 Rudý příliv

30. května 2011 v 13:22 Mentalista


Vykladačka smrti

30. května 2011 v 9:52 KNIHY


Soudní lékařka pátrá po vrahovi dětí ve středověké Cambridgi Anglické město Cambridge, 12. stol., 4 zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany a bouří se, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje svou ochranu. Nečiní to z přátelství k nim - takový pojem je mu v podstatě cizí vůči komukoli - ale věří v zákon a pořádek a především se neobejde bez příjmů, které plynou do královské pokladny z daní židovských obchodníků. V naději, že vědecky podložené vyšetřování odhalí pravého pachatele, posílá Jindřich zprávu svému bratranci, králi sicilskému, mezi jehož poddanými jsou i nejlepší lékaři tehdejší Evropy, s prosbou, aby do Anglie poslal svého nejlepšího "vykladače smrti", což je nejranější forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař. Je vybrán mladý, leč geniální student z univerzity v Salernu, vynikající expert v oboru anatomie a v detektivní práci patologa. Nosí však jméno Adélie - k anglickému králi se vydává "vykladačka smrti". V zaostalé zemi plné předsudků a pověr, jakou Anglie té doby je, hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku. Když zkoumá oběti a pátrá po posledních událostech v jejich přervaném životě, musí přitom skrývat svou totožnost, aby se vyhnula obvinění z čarodějnictví. V tom jí pomáhá jeden z královských výběrčích daní, sir Rowley Picot, jenž má sám na vyšetřování osobní zájem. Jako bývalý účastník křižáckých výprav může být rytíř Rowley jak užitečným přítelem, tak i oním hledaným démonem. Stále intenzivnější pátrání vodí Adélii po temných cambridgeských uličkách podél řeky i za zavřené dveře kostelů i klášterů. Ale vrah se chystá k dalšímu činu… Kniha získala ve Velké Británii prestižní cenu Nejlepší kriminální román roku 2007 a stala se okamžitě bestsellerem.


Mentalista – 01×02 Rudé vlasy a stříbrná páska

28. května 2011 v 15:21 Mentalista


Epizoda 1×17

28. května 2011 v 13:24 The Vampire diaries písničky
Class Actress - "Let Me Take You Out"
The Morning Benders - "I Was Wrong"
The Silent League - "Resignation Studies"
The Black Angels - "Young Men Dead"
Lights On - "Boy"
Love Grenades - "Young Lovers (Sam Sparrow Mix)"
Systems Officer - "East"
Black Rebel Motorcycle Club - "Conscience Killer"
Sounds Under Radio - "All You Wanted"

www.the-vampirediaries.cz

Epizoda 1×16

28. května 2011 v 13:23 The Vampire diaries písničky
Keane - "Better Than This"
In-Flight Safety - "CloudHead"
Tegan & Sara - "The Ocean"
Marianas Trench - "Cross My Heart"
The Constellations - "Perfect Day"
In-Flight Safety - "Crash / Land"
Erin McCarley - "Lovesick Mistake"
Parachute - "The Mess I Made"

Roztomilé malé lhářky

28. května 2011 v 13:17 KNIHYKaždý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství. Podle série knih Roztomilé malé lhářky byl natočen úspěšný seriál, který právě běží v USA.
Počet stran:264

Stopy ve tmě

28. května 2011 v 13:13 KNIHY


Noční stín Při pátrání po zločincích si Colt Nightshade navykl bloudit temnotou nocí, která je skrývá, sám. Proto odešel od policie, i když se strážci zákona stále spolupracuje. Jako v případě ztracené dcery jeho přátel, kdy ho stopy dovedly do Denveru. Tam mu policejní kapitán přidělil svého "nejlepšího muže" - krásnou a dokonalou Altheu… To, že to mezi Coltem a Altheou zajiskřilo, bylo nevyhnutelné. To, že Coltovi nestačil krátký románek, bylo zvláštní. A to, že Althea se budy zuby nehty bránit vážnému vztahu, nečekané! Noční dým Samotu si dobrovolně vybral pro svůj boj proti zločincům i Ryan Piasecki. Neúnavně prochází spáleniště a hledá stopy zločinu, pomáhá vystopovat žháře, odhaluje pojistné podvody. Tak jako v případě společnosti Natalie Fletcherové. I ji pronásleduje tajemný žhář, hrozící zničit její firmu dřív, než se postaví na nohy. Té ženě, pocházející ze zcela odlišných společenských kruhů, než jsou ty jeho, sice Ryan stále úplně nevěří, jejímu kouzlu se ale vzdává snadno…

Co bude až tu nebudem ?

28. května 2011 v 12:59 Téma týdne
Tohle téma mě vážně potěšilo. Protože je podle mě téma bodoucnost velmi důležité. JAk víme v roce 2012 má být konec světa. Je to sice blízká budoucnost, ale co vedlo tak starou civilizaci rozhodnout o našich životech. Nebudu se do toho zaplétat. Já mám i přesto do budoucna plány. Chci dostudovat školu a dostat se na vejšku. Ale jak bych mohla vynechat to že v budoucnu budem možná mít čipy v hlavě, budem obklopěni technickými vymoženostmi a místo lidí tu budem žít s roboty. Doufám, že se to nestane. A pokud ano tak doufám, že až po tom co odejdu.

Mentalista – 01×01 Pilot

28. května 2011 v 12:48 Mentalista


Patrick Jane v podání charismatického Simona Bakera pracuje jako nezávislý konzultant pro CBI (Kalifornský úřad pro vyšetřovaní). Jeho talent spočívá v precizní všímavosti. Díky malým deatilům na místech činu a skrze to jak lidé vypovídají, dokáže Patrick vyvodit velice přesné závěry. Proto pracuje pro policii a pomáhá při vyšeřování vražd. Hlavní dějová linie se ovšem točí kolem sériového vraha zvaného "Red John", kterého se Patrick snaží již několik let bezúspěšně dopadnout. Jak seriál naznačí, vyšetřování Red Johna se pro něj stalo osobní záležitostí…


Fantasy

23. května 2011 v 19:11 KNIHY
FANTASY
Catherine Fisherová
INKARCERON
368 str., 259 Kč

Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen
mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba - supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů - jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.

Epizoda 1×15

19. května 2011 v 16:00 The Vampire diaries písničky
Jet - "Black Hearts (On Fire)"
The Alternate Routes - "Time Is A Runaway"
Sound Team - "Your Eyes Are Liars"
Above The Golden State - "Real You"
Sweet Thing - "Winter Night"
Free Energy - "Something In Common"
Sounds Under Radio - "Portrait Of A Summer Thief"

www.the-vampirediaries.cz