Duben 2011

The Vampire Diaries – 02×20 Poslední den

30. dubna 2011 v 9:58 The Vampire diaries Serial 2


Dvě zrcadla

29. dubna 2011 v 18:02 KNIHY

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.

Les rukou a zubů

29. dubna 2011 v 17:58 KNIHY

Hororová romance plná temnoty, záhad a bojů s temnými silami Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.

Krev aneb život a touha

25. dubna 2011 v 15:33 Téma týdne
Krev je základní věcí k přežití našeho druhu. A teď nechci nárážet na upíri, ti ji taky potřebují, ale snad každý si myslí že neexistují. Krev je přenašeč důležitých látek v lidském těle a jako budoucí sestra bych to měla vědět nejlépe. Je to něco čeho se však lidé bojí. Znáte to. Je mi na omdlení, dělá se mi špatně a podobné řeči, které často slýcháváme právě u doktora při tak banální věci jako odběr krve. Mě krev nevadí, né neříkám že by asi se mnou nějaké větší množství krve nezacloumalo myslím například nějakou ošklivou nehodu. No už jsem zmínila upíry. Já je mám ráda, čtu o nich knížky a sama si někdy zkouším představit jaké by to bylo být závislá na krvi. Její chut je zvláštní. Určitě jste se už někdy řízli nebo odřeli koleno. A každý znás už ji někdy ochutnal. Nedávno jsem byla na transfůzním oddělení a oni nám ukazovali sklady této vzácné tekutiny. Tímto článkem bych chtěla poděkovat všem dárcům krve. Jste super jen díky vám se podaří zachránit spoustu lidí.

The Vampire Diaries – 02×19 Klaus

23. dubna 2011 v 19:06 The Vampire diaries Serial 2


Epizoda 1×11

23. dubna 2011 v 10:48 The Vampire diaries písničky


Florence + The Machine - "Cosmic Love"
Editors - "An End Has A Start"
The Dandelions - "On A Mission"
Black Mustang - "Between the Devil and the Deep Blue Sea"
The Black Hollies - "Can't Stop These Tears (From Falling)"
Hope Sandoval and the Warm Inventions - "Trouble"
The Steps - "Push"
The Upsidedown - "Pepper Spray"
The Stereotypes - "The Night Before"
The Dig - "Look Inside"
Alex Band - "Only One"
Julian Casablancas - "Out Of The Blue"
The Bell - "Nothing Is Logical"

Smečka

22. dubna 2011 v 14:06 KNIHY

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série..

Odstíny života

22. dubna 2011 v 13:57 KNIHY

Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k "životu". Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem…

Vampýrská akademie 6

22. dubna 2011 v 13:54 KNIHY

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

The Vampire Diaries – 02×18 Poslední tanec

16. dubna 2011 v 13:57 The Vampire diaries Serial 2


Epizoda 1×10

15. dubna 2011 v 15:12 The Vampire diaries písničky
Five For Fighting - "Chances"
Telekinesis! - "Coast of Carolina"
The Features - "Off Track"
Plumb - "Cut"
Tyrone Wells - "This is Beautiful"

Epizoda 1×09

12. dubna 2011 v 15:24 The Vampire diaries písničky
Echo & The Bunnymen - "Think I Need It Too"
Lies - "Pablo Sebastian"
Idlewild - "Post Electric"
The Bravery - "The Spectator"
Great Northern - "Houses"
Barcelona - "Come Back When You Can"

The Vampire Diaries – 02×17 Znám tvé nepřátele

11. dubna 2011 v 16:40 The Vampire diaries Serial 2


Chceš mě, chci tě

6. dubna 2011 v 16:11 Filmy

Abby Richter (Heigl) je ambiciozní producentka ranní televizní talk show, která je hrdá na to, že dokáže během chvilky vyřešit jakýkoliv problém - tedy kromě toho, že je stále svobodná. Co se schůzek týče, má organizátorka tělem i duší Abby na svém kontě jen dlouhou řadu neúspěchů. Když její pořad začne klesat na sledovanosti, je Abby nucena spojit své síly s nově přijatým spolupracovníkem Mikem Chadwayem (Butler), mužem, který ji irituje snad naprosto vším. Jeho pásmo "Chceš mě, chci tě" by měl diváky a divačky seznamovat s tím, jak muži doopravdy fungují. Ale jeho neotesaný a odporně šovinistický styl je Abby trnem v oku, a aby toho nebylo málo, stane se jeho pořad pochopitelně okamžitým hitem.