Červenec 2010

Rihanna

7. července 2010 v 11:01 muzika

Alchymista: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 1

5. července 2010 v 17:19 Michael Scott
a
The Alchemyst /Secrets of the Immortal Nicholas Flamel

Autor: Michael Scott , žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Nakladatelství: Euromedia group
Rok vydání: 2007, 400 stran

Stručný obsah:

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...

Ukázky některých obalů z jiných zemí:

Polsko

Polsko                       Španělsko
Španělsko
Japonsko

Japonsko          Catalan                                            Německo
Catalan

Německo

Michael Scott

5. července 2010 v 11:22 Michael Scott
Michael začal psát před pětadvaceti lety, a je jedním z irských  nejvíce úspěšných a plodný autorů, se stovkou titulů na svém kontě, zahrnujících celou řadu žánrů, včetně Fantasy, sci-fi a folklóru. Píše pro dospělé i mladé čtenáře, a je vydáván v třiceti sedmi zemích, ve dvaceti jazycích. 
ms
( na obrázku Michael Scott)


V jeho Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela se setkáme s poatavami:

Nicholas Flamel
Nicholas Famel byl skutečnou historickou postavou.  Byl knihkupec, narozen v roce 1330. V jeden den si koupil mimořádnou knihu: Knihu mága Abraháma, která také skutečně existovala.
Doprovázený svojí manželkou, Perenellou, Flamel strávil více než dvacet let snažením  překládem knihy.
Když se Nicholas  vrátil do Paříže, byl mimořádně bohatý, ale nadále žíl tichý, skromný život. Také se  říkalo, že on objevil, jak vytvořit kámen mudrců, který mění obyčejné kovy ve zlato.


Perenella Flamelová
Perenella byla o deset let starší než Nicholas, když se za něho provdala.   Byla vzdělaná žena a aktivně pomáhala při překladu knihy Abrahama.

Josh a Sophie Newmanovi
Jsou to dvojčata, narozená dne 21. prosince a Sophie je o 28 sekund starší než její bratr.
Sophie pracuje v kavárně, zatímco její bratr pracuje přes silnici v malé knihkupectví.

Doktor John Dee
John Dee byl jedním z nejskvělejších mužů alžbětinského věku. Všechny věcné podrobnosti o jeho životě  Alchimysty jsou pravdivé:  byl alchymista, matematik, geograf, astronom a astrolog.

Scathach

Ona je bojovnice, legendární keltská žena bojovníka, který běžel jeden z nejslavnějších bojů škol na Isle of Skye.

Měla výcvik hrdiny  a nyní ji Flamel vyzval  k ochraně dvojčat.  Je jí 2517 roků , ale ve skutečnosti vypadá  tak na  17.