Květen 2010

Hostitel

21. května 2010 v 13:22 KNIHY

Nový světový bestseller od Stephenie Meyer!


Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

Stephenie Meyerová je úžasná literární osobnost, která díky nevyčerpatelné fantazii a osobitosti tvoří podsvícené temno, popisované v jejích příbězích. Bez ohledu na to, kolik bolesti a tragédií trýzní její hrdiny, Meyerová jejich osudy vždy prodchne světlem a nadějí.
Orson Scott Card, autor Ender Saga

"Fantastický, tvůrčí, podnětný a působivý román. Na Hostiteli by mělo být varování: strhne vás a donutí číst až do úsvitu a na konci vás zanechá v hlubokém, podnětném zamyšlení i poté, co zhltnete jeho poslední slovo. Stephenie Meyerová vykresluje postavy a rozvíjí příběh jako zkušený mistr svého žánru - kříženec Stephena Kinga a Isaaca Asimova."
Ridley Pearson, autor Killer Weekend

Fascinující, vášnivý a jedinečný psychologický thriller. Stephenie Meyerová ve svém Hostiteli předkládá čtenářům nevšední variaci na téma "rozdvojená osobnost".
Katherine Nevilleová, autorka The Eight

Autorka


STEPHENIE MEYEROVÁ je autorkou série Twilight, která se stala bestsellerem. Na Brigham Young University vystudovala obor anglická literatura a v současnosti žije v Arizoně s manželem a třemi malými syny. Tohle je její první román pro dospělé. Další informace o Stephanie Meyerové si můžete vyhledat na www.stepheniemeyer.com.

Tip


Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě.
Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

Ukázka z knihy


Věděla jsem, že to začne koncem a ten konec že bude těmto očím připadat jako smrt. Varovali mě.
Ne těmto očím. Mým očím. Mým. Tohle jsem teď já...
Zjistila jsem, že používám divný jazyk, ale dával smysl. Úsečný, dutý, slepý, přímočarý. Trapně omezený v porovnání s mnoha jazyky, které jsem už používala, ale přesto schopný plynulého vyjádření. Občas i krásy. Můj současný jazyk. Můj rodný jazyk.
Podle instinktu svého druhu jsem se bezpečně vpletla do centra myšlenek lidského hostitelského těla, vetkala jsem se nevyhnutelně do každého jeho dechu a reflexu, až nakonec přestalo být svébytným jedincem. Byla jsem to já.
Ne to tělo, moje tělo.
Cítila jsem, jak narkóza odeznívá a začíná se probouzet vědomí. Obrnila jsem se vůči útoku první vzpomínky, což ve skutečnosti bude poslední vzpomínka - poslední okamžiky, které tělo zažilo, vzpomínka na konec. Důkladně mě varovali před vším, co se teď stane. Ty lidské emoce budou silnější a živější než pocity ostatních druhů, jimiž jsem byla. Snažila jsem se na to připravit.
Vzpomínka přišla. A, přesně jak mě varovali, na něco podobného se připravit prostě nedá. Sežehla mě pronikavou barvou a řinčením. Chlad na její kůži, bolest svírající údy, pálí jako oheň. V jejích ústech odporně kovová pachuť. A pak ten nový smysl, pátý smysl, který jsem nikdy neměla, který sbírá určité částice ze vzduchu a přetváří je v jejím mozku do podivných informací a radostí a obav - pachů, jež mě rozptylovaly, mátly mě, ale nikoliv její vzpomínku. Její vzpomínka se nezabývala pachy, které pro mě byly nové. Vzpomínka obsahovala pouze strach.
Strach ji drtil jako svěrák, poháněl necitlivé, neohrabané končetiny vpřed, ale současně je svazoval. Prchat, běžet - víc nedokázala.
Selhala jsem.
Vzpomínka, jež nepatřila mně, byla tak děsivě silná a průzračná, že pronikla mým sebeovládáním - potlačila odstup, vědomí, že tohle je pouze vzpomínka, a ne já. Stržená do pekla, kterým byl poslední okamžik jejího života, jsem byla ona, a obě jsme prchaly.
Taková tma. Nevidím. Nevidím podlahu. Nevidím vlastní ruce natažené před sebe. Běžím poslepu a snažím se zaslechnout pronásledovatele, které za sebou cítím, ale v uších mi tep bouří tak hlasitě, že utopí všechny další zvuky.
Je zima. Teď by na tom nemělo záležet, ale bolí to. Je mi strašná zima.
Vzduch v nose byl nepříjemný. Hnusný. Hnusný smrad. Na vteřinku mě svou silou dokonce vytrhne ze vzpomínky. Ale jen na vteřinu a pak se do ní opět propadnu a oči se mi zaplaví zděšenými slzami.

moje knížky 1

18. května 2010 v 16:08 KNIHY
Tuhle sobotu do mé knihovničky přibily dva užásné tytuly. No omlouvám se za tu kvalitu, přesto že jsem navštěvovala fotografický kroužek tak se to musím ještě naučit. Doufám, že je doma máte, protože by vám určitě neměli chybět.
10
13

Novinky

16. května 2010 v 10:59 KNIHY
Světové bestselery pro všechny příznivce Twilight ságy.

Zavržený

Zavržený
Autor: Fitzpartick Becca
Vydal: Egmont


Běžná cena: 369 Kč

Mrazení

14. května 2010 v 13:48 KNIHY
Tuhle knížku jsem objevila teprve před chvílý. Docela mně to zaujalo. Může to bý t docela dobrej příbeh.

Mrazení

Mrazení
Autor: Stiefvaterová Maggie
Vydal: Argo


Běžná cena: 298 Kčvidea1

12. května 2010 v 17:26 Upíří Deníky

Profesoři

9. května 2010 v 16:54 Škola noci
 Neferet - upíří sociologie

Neferet je ve Škole noci víc než jen profesorka. Je také velekněžkou bohyně Nyx, je spřízněná s kočkami a má schopnost uzdravovat a silnou intuici. Dokonce i mezi všeobecně krásnými upíry její krása vyniká. Její pozice v tulské Škole noci se dá přirovnat k pozici ředitelky, i když její postavení zahrnuje mnohem větší moc.
Hobby

Navzdory tomu, že zastává vysokou pozici, neví se moc o tom, co má a co nemá ráda. Co se ale ví velmi dobře, je, že Neferet je tajuplná a mocná.
Tetování

Neferetino tetování je složitý ornament z vlnovek, který vypadá jako zpěněné vlny oceánu.profesorka Nolanová - dramatická výchova


Nolanová je ve Škole noci velmi populární. Narodila se v Texasu a stále mluví s texaským přízvukem. Přes třicet let účinkovala na Broadwayi a hrála v několika celovečerních filmech. Dvakrát získala Tony Award a byla nominována na Academy Award v kategorii Nejlepší herečka. Často o sobě říká, že i když miluje pódium a film, její skutečná láska je vyučování.
Hobby

Nolanová se ráda dívá na staré filmy a především ty, kde hraje její dobrý přítel Cary Grant. Je velkým gurmánem a miluje televizní seriál Top Chef.
Tetování

Její tetování vypadá jako safírově modrá maska.Penthesilea - literatura


Když byla označená (začátkem devadesátých let), přijala jméno známé královny amazonek. Upřednostňuje, když jí studenti říkají profesorka P. Její největší vášní je psané slovo, ale není literární snob. Vyučuje vše od klasické literatury po současné bestsellery a pop literaturu. Seznam jejích oblíbených autorů je velmi široký od Sapfó přes Raye Bradburyho po Robin McKinleyovou a Melissu Marrovou.
Hobby

Její velké hobby je samozřejmě četba, ale také má velmi ráda turistiku a sbírá historické šperky.
Tetování

Její tetování se skládá z jemných keltských uzlů, které se jí táhnou až k lícním kostem.Drak Lankford - šerm

Většina studentů profesora Lankforda oslovuje jednoduše "Drak". Je malý a vypadá celkem obyčejně (což je u upíra nezvyklé). Výjimečným se stává v okamžiku, když vezme do ruky kord. Drak je úřadujícím světovým šampionem v šermu a nikdy neprohrál. Je vynikající instruktor a v tulské Škole noci vychovává skvělé šermíře.
Hobby

Drak svou největší zálibu sdílí s manželkou Anastasií. Spolu s ní oživuje staré rituály a často cestují do Evropy, kde studují starodávné upírské tradice.
Tetování

Drakovo tetování je úžasné. Tvoří ho dva draci, jejichž hadovitá těla se táhnou až ke spodní čelisti a bradě.Lenobia - jezdectví

Profesorka Lenobia je nejraději, když jí říkají pouze Lenobia po známé upírské velekněžce z 3. století našeho letopočtu. Jako instruktorka zpočátku působí trochu děsivě. Má neskutečně vysoké nároky a nenechá projít žádného studenta, který tyto nároky nesplní. Zůstanou jen ti poctiví a oddaní, kteří o ní pak obvykle říkají, že je "nejlepší". Z těch, kteří v její třídě vydrží, se stanou vynikající jezdci.
Hobby

Lenobia hraje na několik hudebních nástrojů a je velmi talentovanou zpěvačkou.
Tetování

Její tetování tvoří krásný řetězec safírových uzlů. V nich jsou vpletené jemně propracované siluety koní.Loren Blake - poezie

Loren Blake učí ve Škole noci pouze na částečný úvazek. Profesorství mu bylo uděleno jen jako čestná pozice vzhledem k tomu, že je současným oficiálním upířím básníkem. Blake je na takový titul neobyčejně mladý (je mu teprve 25 let). Jeho úspěchy jsou též velmi výjimečné, protože je muž, a v upírské matriarchální společnosti jsou oficiálními básníky převážně ženy. I na upíra je neuvěřitelně přitažlivý.
Hobby

Poezii píše už odmalička. Je to jeho práce, vášeň, zábava i koníček. Je odborníkem na mnoho upírských básníků, například na Shakespearea a několik starých japonských mistrů.
Tetování

Blakeovo tetování má podobu blesků.


Sága prokletých IV

2. května 2010 v 12:07 KNIHY

Touha

Sága prokletých IV - Touha
Autor: Sandemo Margit
Vydal: Fragment

Sága prokletých III

2. května 2010 v 12:06 KNIHY

 Propast

Sága prokletých III - Propast
Autor: Sandemo Margit
Vydal: Fragment

Sága prokletých II

2. května 2010 v 12:05 KNIHY

 Hon na čarodějnice

Sága prokletých II - Hon na čarodějnice
Autor: Sandemo Margit
Vydal: Fragment