Duben 2010

Rozhovory

27. dubna 2010 v 15:45 Upíří Deníky
 Paul Wesley (Stefan)

"Nerad to přiznávám," říká Paul Wesley, "ale nikdy jsem neměl svou televizi." To je celkem přiznání, vzhledem k tomu, že se herec objevil ve více než čtyřiadvaceti seriálech, zahrnujíc 24, The O.C. nebo C.S.I. "Účinkoval jsem v pár skvělých pořadech," říká. "ale teď je to mnohem lepší, být v něčem zapojen již od samého začátku."

Samozřejmě, že mluví o The Vampire Diaries - novém CW dramatu, založeném na knihách L.J. Smithové. Hraje citlivého upíra Stefana Salvatora. Paul má sice přirozený talent, ale vžití se do této role pro něj byla výzva: "Jsem 150-ti letý upír uvězněný v těle teenagera, mám všechny ty nadpřirozené schopnosti a kdykoliv se přestanu ovládat," - jako například když vidí jeho milovanou Elenu (Nina Dobrev) - "zkrvaví se mi oči a já celý zblednu a zžilnatím." Nicméně, se Stefanem by se mohl spojovat ve své nespolečenskosti: "Ne že bych byl ve škole nějaký podivný samotář, ale rozhodně jsem nebyl zván na nějaké vyhlášené akce a párty," říká rodák z New Jersey, který školu začal vynechávat již v druháku, kdy se poprvé objevil v televizním seriálu. "Holky mě moc rády neměly - dokonce jsem nešel ani na maturiťák."

Paul při natáčení nečerpal pouze ze svých hereckých zkušeností; také si udělal svůj průzkum: "Když jsem byl obsazen do role, přečetl jsem si všechny knihy." A zakládal si na tom, že si nepřečte ani se nepodívá na Stmívání. "Absolutně jsem tím nechtěl být ovlivněn," říká. Ale ostatním krvežízňákům bylo těžké se vyhnout: Nový Měsíc a The Vampire Diaries se oba natáčely v dubnu ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. "Herci byli ubytovaní s námi v hotelu - celou dobu jsme je někde viděli. Jsou to moc milí lidé." A zatímco kritici seriál The Vampire Diaries pohotově nazvali jako volné pokračování Stmívání (ačkoliv, pro připomenutí, knihy Smithové byly napsané před tím, než Stephenie Meyerová napsala ty o Stmívání), Paul, který se nedávno přestěhoval do Atlanty, aby zde dokončil natáčení, nesouhlasí: "Oba mají společné upíry a středoškolské milostné dobrodružství, ale o tom to je."

Zdroj: TeenVogue.com
Překlad: Detox

Black eyed peas

25. dubna 2010 v 19:24 muzika

Sága prokletých I

25. dubna 2010 v 19:16 KNIHY

 Morová rána

Sága prokletých I - Morová rána
Autor: Sandemo Margit
Vydal: Fragment

Upíří deníky 4

25. dubna 2010 v 19:15 Upíří Deníky

 Temné shledání

Upíří deníky - Temné shledání
Autor: Smith L.J.
Vydal: FragmentHilary Duff

24. dubna 2010 v 10:46 muzika


klipy

21. dubna 2010 v 18:38 muzika

obrázky

21. dubna 2010 v 18:25 Upíří Deníky
45


12

el------

Vampýrská akademie 2

17. dubna 2010 v 13:19 KNIHY                                   Autor: Mead Richelle
m

Vydal: Domino
Anotace

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Škola noci 3

16. dubna 2010 v 14:54 Škola noci
Pozor vychází už 18.května


Vyvolená

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů: zapletla se se třemi kluky naráz, začíná si až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, ale nejvíc ji trápí, co se děje s její nejlepší kamarádkou. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni možná neexistuje cesta zpět. Zoey tomu ale prostě nechce věřit, a tak začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda.
v

Upíří deníky 2

16. dubna 2010 v 13:18 Upíří Deníky
Upíří deníky - Souboj
Autor: Smith L. J.
Vydal: Fragment

Schopnosti upírů ve Vampire Diaries

8. dubna 2010 v 19:28 Upíří Deníky

Vzhled
Navzdory pár odlišnostem vypadají jako lidé, takže se mohou mezi nimi bez problémů pohybovat. Mají bledší pleť, nižší tělesnou teplotu a pomalejší srdeční tep než lidé.
Mají upíří špičáky, které se prodlouží a zostří, když ucítí vůni krve. Když potřebují krev, mají divočejší výraz ve tváří. V seriálu přidali ztmavení očí spolu s malými výraznými žilkami kolem nich.

Krmení
Upíři musí pít krev, aby přežili. Můžou přežívat na zvířecí krvi, ale lidská krev je výživnější a pomáhá jim zlepšit jejich schopnosti. Záleží jen na upírově vůli a velikosti jeho hladu, jestli při krmení způsobí téměř bezbolestně jen dvě malé úhledné ranky nebo úmyslně působí oběti bolest a roztrhá ji na kusy. A taky platí, čím větší hlad, tím divočejší krmení. Proto i v případě, že upírovi záleží na člověku, z kterého se krmí, může se přestat ovládat a oběť usmrtit, když svou potřebu krve dlouho odkládá. Upír se také může krmit z jiného upíra.
Pro člověka je darování krve tím bolestivější a traumatičtější, čím víc se brání nebo je napjatý. Naopak, když je oběť ochotná a klidná, může to být příjemný zážitek pro člověka i upíra. Upíři mohou jíst lidskou stravu bez problémů, ale nemá to pro ně žádnou výživnou hodnotu.

Sluneční svit
Upíři mohou vycházet za denního světla, pokud nosí při sobě polodrahokam lapis lazuli. Je znám jako noční kámen a je to ochranný talisman pro upíry. Nejčastěji jej nosí ve formě prstenu nebo jako přívěšek na krku.

Síla, rychlost a další smysly

Upíři mají velkou sílu a rychlost. Jsou schopni se pohybovat rychleji, než postřehne lidské, a někdy i upírské, oko. Můžou skákat do výšek a přistávat při skoku z výšky jako kočka. S lehkostí zdolávají stěny budov. Těžké objekty nejsou pro ně žádný problém. Čím více lidské krve upír vypije, tím je silnější a rychlejší.
Mají zvýšené smyslové vnímání - ostřejší zrak, schopnost vidět v temnotě (ale potřebují alespoň malý zdroj světla, v úplné tmě jsou stejně slepí jako lidé), vynikající sluch a čich.

Psychické schopnosti

I slabší upíři mají schopnost ovlivňovat lidské myšlenky a podřídit je své vůli, přinutit člověka vidět věci, které nejsou, nebo něco úplně zapomenout. Silnější upíři můžou tohle udělat i slabšímu upírovi. Hodně silný upír může člověka ovládat i na dálku, udělat z něj loutku podle své vůle.
Upíři mohou komunikovat mezi sebou telepaticky. Mohou takto mluvit i lidmi, ale je to vzácné.
Upíři jsou také schopni cítit lidské emoce a číst lidské myšlenky.

Další schopnosti

Upíři se můžou změnit do podoby zvířete, ale počet zvířat je omezený. Tahle schopnost je závislá na síle a schopnostech upíra a na tom, kolik pije lidské krve. Stefan má jen jednu další podobu, Damon dvě. Ptačí podoba (v případě Damona je to vrána) je nejčastější, protože poskytuje možnost létání a není nápadná, takže mohou pozorovat lidi bez povšimnutí.
Mají také schopnost ovládat zvířata. Mohou obrátit klidné zvíře v nebezpečnou bestii, která zaútočí na svého majitele.
Silnější upíři mohou také ovládat počasí - zesílit vítr, přivolat sníh, usměrnit blesk.

Slabosti

Bez polodrahokamu lapis lazuli je pro ně smrtící sluneční svělto. Stačí pár vteřin a kůže se spálí. Pro vstup do domu potřebují pozvání. Nemusí je pozvat vlastník domu, ale musí to být živý člověk. Čím silnější upír, tím méně má omezení. Jednou z nich může být překročení tekoucí vody. Slabý upír toho není schopen. Upíři se odráží v zrcadle, nevadí jim kříž, svěcená voda ani česnek.

Zabití upíra

Samozřejmě slunečním světlem. Také kůl do srdce nebo odseknutí hlavy. Ale hodně staří a silní upíři mohou přežít útok kůlem do srdce. Upíra může zabít také velmi velká ztráta krve a vyčerpanost.

Přeměna v upíra
Člověk musí umřít s dostatkem upíří krve ve svém krevním oběhu, aby se po smrti stal upírem. Člověk se probouzí s velkou tohou po lidské krvi, má větší sílu a rychlost, zostřené smysly, které se postupně zeslabují, jak se upírská krev vyplavuje z těla.

Spánek
Upíři mohou spát a snít. Potřebují však mnohem méně spánku než lidé.

Třpyt

Upíři se netřpytí. Sorry fanynky Edwarda a spol.

Co u Vás zvítězilo

7. dubna 2010 v 16:47 KNIHY
f
Stmívání se dostalo di kin, knížek. To upíří deníky zase můžete sledovat v telivizní podobě ale u nás je bohužel nevysílají, takže snad jenom zbývají knížky, které už vyšly.Celkem jich na trhu najdete v počtu 4.

Vampýrská akademie

6. dubna 2010 v 16:54 KNIHY


Vampýrská akademie
Autor: Mead Richelle
Vydal: Domino

Upíří deníky 1

6. dubna 2010 v 16:47 Upíří Deníky
Upíří deníky - Probuzení
Autor: Smith L. J.
Vydal: Fragment